Lapse esmane kontakt hambaarsti ja hambaravikabinetiga peaks toimuma võimalikult varakult ( umbes 2-3-aastasena). Oluline et laps harjuks olukorraga ja ei tunneks hirmu hambaarsti ees. Eelkõige saab hambaarst õpetada last õigesti hammaste eest hoolitsema ja konsulteerida ka vanematega lapse suuhügieeni ja toitumisharjumuste osas.
Ka piimahambad vajavad ravi, sest piimahammaskonna tervis mõjutab oluliselt jäävhammaste arengut. Piimahammaste vahetumine jäävhammaste vastu algab juba 5-6 aastaselt, kui suhu lõikub esimene jäävpurihammas e. kuues hammas viienda piimahamba taha. Sageli peavad lapsevanemad kuuendat hammast piimahambaks, sest ühtegi piimahammast pole veel ära tulnud. Kuues hammas on tugihammas kogu jäävhammaskonnale ja temast oleneb järgmiste jäävhammaste õige asetus lõualuus. Piimahambad peaksid suus püsima kuni nende loomuliku väljalangemiseni, kuna nad hoiavad ruumi jäävhammastele.
Väga oluline on hammaste õige hooldus. Hambaid peaks pesema kaks korda päevas – hommikul ja õhtul. Kasutada laste hambapastat ja – harja. Piirama peaks söögikordade vahelisi näksimisi ja liigset maiustamist. Hambaarsti juures peaks laps käima vähemalt 2 korda aastas, ka siis kui probleeme ei ole.