Goldent Hambahooldus

Ravi raseduse ajal:

Raseduse kestel ei ole hambaravi tavaliselt vastunäidustatud.

Esimese kolme kuu jooksul tuleb erilist tähelepanu pöörata suuhügieenile. Uus hormonaalne olukord võib põhjustada igemete turset ja punetust, millega kaasneb igemete veritsemine. Ka oksendamise ja pööritushoogude korral võib suuhügieen unarusse jääda. Sülje pH muutub tavalisest happelisemaks. See kõik aga soodustab igemehaiguste ja kaariese teket. Seega suuhügieen peaks olema korrektne.

Soovitav on raseduse ajal vältida röntgenkiirgust!

Parim aeg raseduse ajal hambaid ravida on 4-6 kuul. Kuna patsient võib veel toetuda seljale, ilma et esineks ohtu minestada. Seitsmendast kuust alates on patsiendil ilmselt juba lamav asend ebamugav, seega pole see aeg hambaravi jaoks kõige sobivam.

Kui raseduse ajal tekib vajadus tarvitada antibiootikume või valuvaigisteid, seoses hambaraviprotseduuridega, siis need määrab alati arst lähtuvalt konkreetsest patsiendist (n. allergiad). Enamasti võib kasutada erinevaid penitsilliine ja tsefalosporiine, ning valuvaigistina on kõige esimeseks valikuks paratsetamool. Ravimite tarvitamise piirang kehtib ka imetamisperioodil.
Alati teavitage hambaarsti enne raviprotseduure kui te kahtlustate rasedust, raseduse esimesest trimestrist või kui te toidate last rinnaga!