Goldent Hambahooldus

Pärast hamba eemaldamist või kirurgilist protseduuri:

Peale hamba eemaldamist asetatakse haavale 15-20 minutiks steriilne marlitampoon. Selle aja jooksul hakkab veri hüübima. Tekkinud verehüüve kaitseb infektsiooni eest ja soodustab paranemist. Söömine ja joomine ei ole soovitav 2 tunni jooksul pärast protseduuri, samuti ei tohiks esimese 24 tunni jooksul suud loputada, kuna see segab verehüübe teket.

Tuimestuse mõju möödudes võib haava piirkond olla valulik ja hell. Sel puhul võib leevenduseks kasutada apteegis käsimüügis pakutavaid valuvaigisteid; näiteks Ibuprofen 400 mg või Paracetamol 500mg, mitte tarvitada Aspirini! Kindlasti ei tohiks hakata tarvitama omal käel ka antibiootikume!

Paaril esimesel päeval on soovitav vältida kindlasti füüsilist koormust, sauna, alkoholi ja ka suitsetamist. Kuumad söögid-joogid jätta samuti paar esimest päeva menüüst välja. Hambaid tuleks pesta nagu tavaliselt, kuid haava piirkonna lähedal olla lihtsalt ettevaatlikum.

Teisest päevast alates võiks suud loputada suuveega- eriti sobivad kloorheksidiini sisaldavad suuveed (Corsodyl, Eludril, Paroex), kodustest vahenditest võib kasutada soolavett: 1.tl. soola tassi keeva vee peale, lasta jahtuda, loputada suud.

Kirurgilised protseduurid võivad tekitada turset selles näopiirkonnas. Enamasti see alaneb 4-5 päeval, kuid kui kaasneb ka palavik üle 38 kraadi, siis peaks kindlasti ühendust võtma arstiga. Tõenäoliselt on siis vajalik ravi antibiootikumidega. Turse alaneb kiiremini, samuti veritsus haavast lakkab kui kasutada kohe pärast protseduuri selles piirkonnas jääkotti. Hoida korraga maksimaalselt 20 minutit, siis vahet pidada, jääkott ei tohiks olla vahetult kontaktis näonahaga, vaid näiteks käterätiku sees.

Küsimuste korral on soovitav võtta ühendust oma raviarstiga!