Goldent Hambahooldus

Pärast täidise paigaldamist:

Plombeeritud hammas võib olla hell või peale hammustades veidi tundlik. See võib püsida mõne päeva ja kaob enamasti iseenesest. Kui hamba hellus püsib pikemat aega või tekib aeg-ajalt ka valureaktsioon, peaks siiski hambaarsti juurde tagasi minema, sest hammas võib olla jäänud pärast täidise paigaldamist kõrgemaks ja hammaste kokku panemisel võib tekkida valulikkus. Hambaarst lihvib täidise madalamaks, sagedamini juhtub see tuimestusega ravi korral, kus patsient hambaid kokku surudes ei pruugi aru saada, et täidis segab.

Samuti võib hammas karta mõnda aega külma või kuuma, eriti kui tegemist sügavate defektide parandamisega, sest täidis asetatakse hambanärvi lähedale ja see võib põhjustada ärritust. Kui hambanärv ise ei ole põletikuline ega kahjustunud, siis taandub tundlikkus mõne päeva või mõne nädalaga. Kui tundlikkus aina suureneb ja tekivad ka spontaansed valuhood, peaks pöörduma uuesti arsti juurde, sest ilmselt on vajalik hambanärv suretada, s.t. teostada juureravi.

Kui asetatud täidis on kare või jääb hambaniit hambavahet puhastades sinna kinni või läheb katki, peaks seda kindlasti järgmisel visiidil arstile ütlema. Arvatavasti on vaja täidist veel viimistleda ja poleerida, kuna sellised karedad kohad koguvad kergesti hambakattu ja edaspidi võib tekkida täidise kõrvale uus auk, ehk „sekundaarkaaries“ .